PROTECȚIE STROPIRE, DISC FRÂNĂ
Descriere
Protecție stropire pentru disc de frână NK, material rezistent și durabil. Previne intrarea prafului și apei în sistem de frânare. Instalare simplă și compatibilitate universală. Asigură funcționare optimă și durată de viață extinsă a discului.
Protecția de stropire NK pentru disc de frână este un accesoriu de protecție indispensabil pentru menținerea integralității sistemului de frânare. Confecționată din material plastic durabil și rezistent, aceasta previne intrarea prafului, apei și a altor contaminanți în sistemul de frânare, care ar putea compromite eficiența frânării. Designul modern și robust este proiectat pentru a rezista la solicitări mecanice și la variații de temperatură în timp ce vehiculul funcționează. Instalarea este extrem de simplă și poate fi realizată chiar și de utilizatorii obișnuiți fără experiență tehnică avansată. Compatibilitatea universală cu o gamă largă de discuri de frână și sisteme hidraulice o face o soluție versatilă pentru diverse modele de vehicule. Utilizarea regulată a protecției de stropire asigură funcționare optimă a sistemului de frânare și extinde semnificativ durata de viață a componentelor sensibile. Investiția în protecție de calitate garantează siguranța și fiabilitatea frânării în orice situație de trafic.
Informatii montaj
Montarea protecției se realizează prin fixare directă pe suportul discului de frână, fără necesitatea demontării componentelor. Procesul de instalare este rapid și accesibil chiar și pentru utilizatorii neprofesioniști. Verificați ca protecția să fie corect poziționată pentru a asigura protecția maximă.
Despre NK
NK se distinge prin dedicarea către inovație și calitate în producția de componente de frânare. Produsele NK sunt apreciate de mecanicii profesioniști și de proprietarii de vehicule conștienți de importanța calității.
Specificatii tehnice
| Brand | NK |
| Material | Plastic rezistent și durabil |
| Instalare | Simplă și rapidă |
| Protecție | Contra praf și apă |
| Compatibilitate | Universală cu diverse sisteme |
Vehicule compatibile(100)
Intrebari frecvente
Cat costa PROTECȚIE STROPIRE, DISC FRÂNĂ?
Pretul pentru PROTECȚIE STROPIRE, DISC FRÂNĂ este 32.59 RON. Pretul include TVA.
Este PROTECȚIE STROPIRE, DISC FRÂNĂ in stoc?
Da, PROTECȚIE STROPIRE, DISC FRÂNĂ este disponibil in stoc pentru livrare imediata.
Cum pot comanda PROTECȚIE STROPIRE, DISC FRÂNĂ?
Puteti comanda PROTECȚIE STROPIRE, DISC FRÂNĂ online sau telefonic. Livrarea se face prin curier in toata Romania.
Produse recomandate
Mai multe de la NK
Ai intrebari despre acest produs?
Echipa noastra te poate ajuta sa gasesti piesa potrivita pentru masina ta.
Contacteaza-ne