FULIE CUREA, ARBORE COTIT
Descriere
Fulie curea arbore cotit marca Maxgear fabricată din material de calitate superioară. Transmitere eficientă a puterii motorului și compatibilitate OEM. Toleranțe precise și echilibraj dinamic. Instalare ușoară și funcționare silențioasă garantată.
Fulia de curea pentru arbore cotit marca Maxgear este o piesă de calitate superioară care asigură transmiterea eficientă a puterii motorului. Fabricată din material de înaltă calitate, fulia garantează compatibilitate OEM cu sistemele de transmisie prin curea ale vehiculelor moderne. Toleranțele precise ale fuliei Maxgear asigură aliniere perfectă cu cureaua și cu alte componente ale sistemului de transmisie, reducând vibraciile și uzura anormală. Echilibrarea dinamică de precizie a fuliei eliminate dezechilibrul și zgomotele asociate, garantând funcționare liniștită și eficientă. Instalarea fuliei este ușoară și nu necesită echipament special, economisind timp și costuri de service. Alegând fulia curea arbore cotit Maxgear, alegeți performanță motor optimă și fiabilitate pe termen lung.
Informatii montaj
Instalarea fuliei de curea necesită demontarea plăcii de protecție și a componentelor conexe. Se recomandă verificarea stării curelei de transmisie și a rolelor de ghidare. După montare, asigurați-vă tensionarea corectă a curelei conform specificațiilor.
Despre Maxgear
Maxgear asigură transmitere eficientă a puterii și compatibilitate OEM garantată. Fiecare fulie este echilibrată dinamic și testată pentru precizie. Beneficiați de garanție de 24 luni și suport tehnic profesional.
Specificatii tehnice
| Material | Calitate superioară |
| Instalare | Ușoară |
| Echilibraj | Dinamic de precizie |
| Transmitere | Putere motor eficientă |
| Compatibilitate | OEM |
Intrebari frecvente
Cat costa FULIE CUREA, ARBORE COTIT?
Pretul pentru FULIE CUREA, ARBORE COTIT este 354.09 RON. Pretul include TVA.
Este FULIE CUREA, ARBORE COTIT in stoc?
Da, FULIE CUREA, ARBORE COTIT este disponibil in stoc pentru livrare imediata.
Cum pot comanda FULIE CUREA, ARBORE COTIT?
Puteti comanda FULIE CUREA, ARBORE COTIT online sau telefonic. Livrarea se face prin curier in toata Romania.
Produse recomandate
Mai multe de la Maxgear
Ai intrebari despre acest produs?
Echipa noastra te poate ajuta sa gasesti piesa potrivita pentru masina ta.
Contacteaza-ne