
Filtru aer
Descriere
Filtru aer Mann-Filter cu capacitate de filtrare superioară, protejează motorul de impurități și particule. Construcție robustă asigură performanță durabilă și flux aerian optim. Menține eficiența motorului și reduce uzura, recomandat pentru înlocuire periodică conform întreținerii preventive.
Filtrul aer Mann-Filter cu capacitate de filtrare superioară protejează motorul de impurități și particule dăunătoare din aer. Construcția robustă asigură performanță durabilă și flux aerian optim, menținând eficiența motorului și reducând uzura internă. Materialul filtrant de înaltă calitate rține particule fine și poluanți, prelungind viața motorului. Înlocuirea periodică conform programului de întreținere preventivă este recomandată pentru a menține performanța optimă. Filtrul este ușor de înlocuit și oferă protecție maximă cu minim de rezistență la flux aerian.
Informatii montaj
Filtrul se înlocuiește în cutia de aer deasupra motorului după deschiderea carcasei. Curățați cartea carcasei înainte de montarea noului filtru. Montarea durează câteva minute și nu necesită unelte speciale.
Despre Mann-Filter
Mann-Filter este producător bavarez cu 85 ani de experiență în filtrare. Testat și certificat pentru performanță și durabilitate. Utilizat de producători auto OEM pentru echipare inițială.
Specificatii tehnice
| tip | Filtru aer motor |
| brand | Mann-Filter |
| flux_aerian | Optim |
| material_filtrant | Înaltă calitate |
| capacitate_filtrare | Superioară |
Vehicule compatibile(27)
Intrebari frecvente
Cat costa Filtru aer?
Pretul pentru Filtru aer este 44.34 RON. Pretul include TVA.
Este Filtru aer in stoc?
Da, Filtru aer este disponibil in stoc pentru livrare imediata.
Cum pot comanda Filtru aer?
Puteti comanda Filtru aer online sau telefonic. Livrarea se face prin curier in toata Romania.
Produse recomandate
Piese complementare
Recomandate pentru montaj complet
Produse similare
Alternative de la alte marci
Mai multe de la Mann-Filter
Ai intrebari despre acest produs?
Echipa noastra te poate ajuta sa gasesti piesa potrivita pentru masina ta.
Contacteaza-ne