
Curea de distribuție
Descriere
Curea de distribuție Continental de calitate OEM. Sincronizează perfect rotația arborelui cotit cu arborele cu came. Rezistentă la uzură, cu tensiune optimă și înaltă durabilitate în condiții de funcționare intensive.
Curea de distribuție Continental OEM de calitate este o piesă de schimb autentică care menține sincronizarea perfectă dintre arborele cotit și arborele cu came al motorului automobilului. Specificația OEM asigură compatibilitate exactă cu modelul vehiculului și performanță conformă cu originalul de fabrică. Fabricată din material rezistent la uzură cu tensiune optimă, curea Continental OEM funcționează fiabil în condiții de operare intensive. Cada dinte al curelei este precizionist prelucrat pentru a asigura angrenare precisă cu roțile de distribuție. Rezistența la temperaturi extreme și la deteriorarea chimică garantează durabilitate pe termen lung. Utilizarea unei curele OEM Continental asigură că motorul funcționează la parametrii optimi și consum de combustibil eficient. Certificarea OEM și conformitatea cu standardele fabricantului oferă garanție de calitate și performanță.
Informatii montaj
Decalajul de sincronizare este critic - respectați marcajele de aliniere specificate în manualul serviciu. Tensionați curea conform torque-ului recomandat. Rulați motorul la ralanti și verificați pentru vibrații sau zgomote anormale.
Despre Continental
Continental produce curele OEM recunoscute pentru preciziune și fiabilitate la nivel de fabrică. Fiecare curea respectă standardele stricte de calitate și performanță ale producătorului original.
Specificatii tehnice
| tip | Curea distribuție OEM |
| tensiune | Conform spec OEM |
| sincronizare | Perfectă arbori motor |
| rezistenta_uzura | Optimă |
| rezistenta_temperatura | -40°C la +120°C |
Vehicule compatibile(40)
Intrebari frecvente
Cat costa Curea de distribuție?
Pretul pentru Curea de distribuție este 81.02 RON. Pretul include TVA.
Este Curea de distribuție in stoc?
Da, Curea de distribuție este disponibil in stoc pentru livrare imediata.
Cum pot comanda Curea de distribuție?
Puteti comanda Curea de distribuție online sau telefonic. Livrarea se face prin curier in toata Romania.
Produse recomandate
Mai multe de la Continental
Ai intrebari despre acest produs?
Echipa noastra te poate ajuta sa gasesti piesa potrivita pentru masina ta.
Contacteaza-ne