Regulator alternator
Descriere
Regulator alternator As care menține tensiunea de ieșire constantă la valori optime. Control precis al încărcării bateriei și protecție împotriva supratensiunilor. Componență electronică avansată asigură stabilitate și eficiență energetică. Compatibil cu sisteme electrice ale vehiculelor moderne, oferind fiabilitate și performanță pe termen lung.
Rogulatorul alternator As menține tensiunea de ieșire constantă la valori optime, asigurând funcționarea fiabilă a tuturor sistemelor electrice ale vehiculului. Cu o componență electronică avansată și control precis al încărcării bateriei, acest regulator oferă protecție de înaltă calitate împotriva supratensiunilor și fluctuațiilor electrice care ar putea afecta performanța sistemului. Eficiența energetică superioară reduce consumul de combustibil și prelungește durata de viață a bateriei și a alternatorului. Compatibil cu sisteme electrice ale vehiculelor moderne, rogulatorul As garantează performanță și fiabilitate pe termen lung. Tehnologia de disipare termică avansată permite funcționarea în condiții de temperatură extremă fără degradarea performanței.
Informatii montaj
Se conectează regulatorul la alternator respectând polaritatea și diagrama cablajului vehiculului. Se asigură o contactare electrică solidă pentru a evita pierderi de tensiune. Testarea cu multimetru după instalare confirma funcționarea corectă.
Despre As
As furnizează componente electrice pentru sistemele de încărcare ale unor dintre cele mai mari producători auto. Rogulatoarele As sunt testate la parametri stricti de calitate și oferă garanție de fiabilitate.
Specificatii tehnice
| tip | Regulator alternator |
| brand | As |
| eficienta | Energetica superiora |
| protectie | Supratensiuni și fluctuații |
| electronica | Avansata cu control precis |
Intrebari frecvente
Cat costa Regulator alternator?
Pretul pentru Regulator alternator este 124.76 RON. Pretul include TVA.
Este Regulator alternator in stoc?
Da, Regulator alternator este disponibil in stoc pentru livrare imediata.
Cum pot comanda Regulator alternator?
Puteti comanda Regulator alternator online sau telefonic. Livrarea se face prin curier in toata Romania.
Produse recomandate
Produse similare
Alternative de la alte marci
Mai multe de la As
Ai intrebari despre acest produs?
Echipa noastra te poate ajuta sa gasesti piesa potrivita pentru masina ta.
Contacteaza-ne